Trpedia

Trpedia

Arama Motorları Bilgi Paneli İçin Güvenilir Kaynaklar Aranıyor..

Doğru ve Güncel Bilgi İçin Trpedia'ya hoşgeldiniz..

2024 yerel seçimleri yaklaşıyor. 31 Mart 2024 Yerel seçimleri öncesi 2019’da yapılan seçim sonuçları merak ediliyor. Polatlı Belediyesi hangi partide? sorusu da bu nedenle araştırılıyor. Polatlı İlçesinde insan yerleşiminin bilinen en eski tarihi M.Ö. 3000 yıllarına kadar dayanmaktadır. Yassıhöyük Mahallesi’nde bulunan antik Gordion Şehrinde M.Ö. 3000 yıllarında yerleşim olduğu bilinmektedir. Bölgede yaşayan belli başlı uygarlıklar sırasıyla, Hitit, Frigya, Lidya, Pers, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı uygarlıklarıdır. Peki, 2019 Polatlı Belediye Başkanı kim seçildi? İşte Polatlı yerel seçim sonuçları 2019!

POLATLI BELEDİYESİ HANGİ PARTİDE?

2019 yerel seçimlerinde Polatlı için 73.156 oy kullanıldı. Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Başkan Adayı Mürsel Yıldızkaya %56,32 oy alarak belediye seçimlerini kazandı. Şu anda Polatlı Belediyesi MHP tarafından yönetiliyor.

POLATLI BELEDİYE BAŞKANI MÜRSEL YILDIZKAYA KİMDİR?

Mürsel Yıldızkaya 1968 Yılında Beypazarı´nda doğdu. Ortaokulu Polatlı Imam Hatip Lisesi orta kısmında, Liseyi Polatlı Endüstri Meslek Lisesi´nde okudu. Atatürk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü´nden 1989 yılında mezun oldu.

Polatlı Belediyesi´nde Basın ve Halkla Ilişkiler Müdürlüğü görevini 1995-96 yılları arasında yürüttü. Polatlı Belediyesi´nden ayrılarak 1996 yılında Şabanözü Ilköğretim Okulu´nda öğretmenliğe başladı. Polatlı’da Sağlık Meslek, Anadolu ve Ticaret Meslek liselerinde tarih öğretmenliği yaptı.

Polatlı Ülkü Ocakları ve Türk Eğitim Sendikası Polatlı Şubesi´nin kurucu başkanlığını yaptı. MHP Polatlı Ilçe Başkanlığı görevini 2 dönem yürüttü. 2014 ve 2019 Mahalli İdari Seçimlerinde iki kez Polatlı Belediye Başkanı olarak seçilmiştir.

Başkan Yıldızkaya, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Related Post

Leave a Comment